Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Sylwester 2015
Warsztaty bożonarodzeniowe
Konkurs "Ozdoby choinkowe"
Apel Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Zaszczep się przeciwko grypie!
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

Informacje z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II

Teatr_w_gimnazjum_2015

*** Teatr w gimnazjum ***

25 listopada uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Człopie obejrzeli spektakl teatralny pt. „Skąpiec”, w wykonaniu Teatru Młodego Pokolenia z Białegostoku. Obraz tytułowego bohatera skłonił gimnazjalistów do refleksji nt. odróżniania dobra od zła oraz negatywnych skutków egoizmu i chciwości. Charakterystyczne stroje i maski doskonale oddały klimat XVII-wiecznej rzeczywistości.

 

30 listopada 2015
Czytaj więcej o: Informacje z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II
Powiększ zdjęcie 11_listopada_2015

Uroczystości z okazji 11 listopada

baner_11_listopada

Z okazji Narodowego Dnia Niepodległości odbyła się uroczysta msza święta za ojczyznę w Kościele Parafialnym p.w. św. Antoniego w Człopie, którą celebrował Proboszcz Parafii Bogdan Podbielski.

16 listopada 2015
Czytaj więcej o: Uroczystości z okazji 11 listopada

Informacje z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II

swieto_niepodleglosci_2015_gimnazjum

*** Mamy Niepodległą! ***

We wtorek 10 listopada Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Człopie uczciło 97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Specjalny program dla uczniów i nauczycieli został przygotowany przez klasę III c z wychowawcą Panem Jerzym Bekkerem, a także przez zespół wokalny „Skart”, prowadzony przez Panią Katarzynę Kacapską. Uroczyste spotkanie ze społecznością szkolną, było swoistą lekcją historii ostatnich 250. lat. Uczniowie uczestniczyli w aranżacji rozbiorów Polski i przywoływali ważniejsze wydarzenia „na drodze” do niepodległości. Całości towarzyszył śpiew pieśni na czele z „Rotą”, „Piechotą” i utworem „My, Pierwsza Brygada”.

16 listopada 2015
Czytaj więcej o: Informacje z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II

Informacje ze Szkoły Podstawowej

11_listopada_sp_2015

*** Święto Niepodległości ***

Tradycyjnie już w tym dniu uczniowie szkoły biorą udział w uroczystym apelu." Historia zapisana w piosence" - to hasło przewodnie tegorocznego apelu szkolnego w grupie "Małolat". Honorowym gościem uroczystości był Burmistrz pan Z.Kmieć. Montaż słowno - muzyczny przygotowali uczniowie klasy VI b z pomocą pań Anny Gieczewskiej i Joanny Wojtaszewskiej. Historię utraty wolności przez Polskę, późniejsze zrywy narodowo-wyzwoleńcze, I wojnę światową aż po rok 1918 uczniowie przekazali za pomocą pieśni patriotycznych.

12 listopada 2015
Czytaj więcej o: Informacje ze Szkoły Podstawowej

Informacje z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II

poczytajMY_2015_gimnazjum

*** Ruszył program „PoczytajMY” ***

Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Człopie realizują ogólnopolski program Centrum Edukacji Obywatelskiej „PoczytajMY”, w ramach którego prowadzą, kolejny już raz, akcję „Gimnazjaliści czytają dzieciom”. Spotkania z przedszkolakami polegają na czytaniu im wybranych tekstów literackich i wspólnych zabawach po lekturze. Pierwsze zajęcia poświęcone były wierszowi Jana Brzechwy pt. „Na straganie”. Gimnazjaliści- Mateusz Dąbek, Norbert Pawlak, Szczepan Rymdejko i Radek Rutkowski- przeczytali dzieciom tekst, porozmawiali z nimi na temat roli warzyw w życiu człowieka, a następie maluchy, przy wsparciu starszych kolegów, kolorowały obrazki , przedstawiające warzywa z utworu. Koordynatorką projektu jest Anna Witulska.

2 listopada 2015
Czytaj więcej o: Informacje z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II
Powiększ zdjęcie Bezpieczny_przedszkolak

Informacje z Publicznego Przedszkola

bezpieczny_przedszkolak_2015

*** Bezpieczny przedszkolak ***

Dnia 30 października Przedszkole Publiczne w Człopie odwiedziła Pani policjantka st. sierż. Beata Budzyń z Komendy Policji w Wałczu .

Pani policjantka rozmawiała z przedszkolakami o bezpieczeństwie na drogach, zasadach właściwego przechodzenia przez jezdnię i podróżowania jako pasażer. Dzięki ciekawym akcesoriom dzieci mogły uczestniczyć w symulacji bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Na zakończenie miłego spotkania dzieci podziękowały za spotkanie. Zrobiliśmy także pamiątkowe zdjęcia.

2 listopada 2015
Czytaj więcej o: Informacje z Publicznego Przedszkola

Spotkanie z Wojewodą Zachodniopomorskim

spotkanie_z_wojewoda_29.10.2015

W dniu 29 października Burmistrz Miasta i Gminy Człopa Zdzisława Kmieć zaprosił na wizytę roboczą Wojewodę Zachodniopomorskiego Ryszarda Mićko. Spotkanie miało na celu omówienie spraw bieżących w gminie, a także założeń i możliwości udziału w projektach unijnych oraz dofinansowywanych z budżetu województwa. Ponadto Wojewoda otrzymał z rąk Burmistrza symboliczny medal z okazji jubileuszu 25-lecia samorządu terytorialnego Miasta i Gminy Człopa.

2 listopada 2015
Czytaj więcej o: Spotkanie z Wojewodą Zachodniopomorskim

Strategia Rozwoju i Promocji Miasta i Gminy Człopa na lata 2016-2023

Radni Rady Miejskiej, Instytucje publiczne,
Przedsiębiorcy i przedstawiciele podmiotów gospodarczych,
Przedstawiciele organizacji pozarządowych i grup nieformalnych,
Przewodniczący Zarządów Wspólnot, Sołtysi, Mieszkańcy

 
W związku z prowadzonymi pracami nad opracowaniem „Strategii Rozwoju i Promocji Miasta i Gminy Człopa na lata 2016 – 2023" zapraszam do udziału w pracach nad powyższym dokumentem.

30 października 2015
Czytaj więcej o: Strategia Rozwoju i Promocji Miasta i Gminy Człopa na lata 2016-2023

Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Miasta i Gminy Człopa

umowa_azbest_2015

Miasto i Gmina Człopa reprezentowana przez Burmistrza Zdzisława Kmieć oraz Skarbnika Zofię Wach podpisała z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie reprezentowanym przez Dyrektora ds. Środków Krajowych Sebastiana Kaczmarka umowę dotacji na dofinansowanie zadania „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Miasta i Gminy Człopa”.

20 października 2015
Czytaj więcej o: Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Miasta i Gminy Człopa