Jesteś tutaj: Start / Aktualności / Samorządowe

Samorządowe

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przez Człopę z rybą po drodze

przez czlopr z ryba

Z ryba po drodze

   Bezpieczniej, ciekawiej i wygodniej będzie już niedługo nad Jeziorem Trzebin. Gmina Człopa przystąpiła do realizacji projektu pn. „Przez Człopę z rybą po drodze” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze na lata 2014-2020.    

18 czerwca 2020
Czytaj więcej o: Przez Człopę z rybą po drodze
Przejdź do - UMOWY PODPISANE

UMOWY PODPISANE

Podpisanie umowy grant

   Urząd Marszałkowski kolejny rok z rzędu wspomaga  zachodniopomorskie gminy pokrywając część kosztów modernizacji i remontów infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, a także małych inwestycji przeprowadzonych na obszarach wiejskich. W obecnym roku przeznaczono dla nich 3,2 mln zł. Na takie wsparcie może również liczyć Gmina Człopa i Sołectwo Trzebin.

24 lipca 2020
Czytaj więcej o: UMOWY PODPISANE
Przejdź do - Jednogłośne absolutorium dla Burmistrza!

Jednogłośne absolutorium dla Burmistrza!

Absolutorium

   Po zapoznaniu się z raportem o stanie gminy oraz rozpatrzeniu sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania przez burmistrza budżetu za rok 2019 Rada Miejska w Człopie na sesji w dniu 30 czerwca przystąpiła do głosowania nad votum zaufania i absolutorium dla Burmistrza Miasta i Gminy Człopa Jerzego Bekkera.

1 lipca 2020
Czytaj więcej o: Jednogłośne absolutorium dla Burmistrza!

Grant Sołecki 2020 dla Trzebina

Granty sołeckie

   Podczas sesji Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego podjęto uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej gminom - laureatom konkursu „Granty Sołeckie 2020”. Wśród zwycięzców znalazło się sołectwo Trzebin.

4 czerwca 2020
Czytaj więcej o: Grant Sołecki 2020 dla Trzebina

Młody rolnik 2020 – dla kogo 150 tys. zł wsparcia?

ARiMR logo

   Już od najbliższej środy, 3 czerwca, rusza nabór wniosków o premie dla młodych rolników, którzy samodzielnie prowadzą gospodarstwo. Mogą oni otrzymać 150 tys. zł wsparcia. ARiMR będzie przyjmować wnioski do 1 sierpnia. W ubiegłym roku młodzi rolnicy złożyli ich ponad 7 tys.

   Od 3 czerwca młodzi rolnicy, którzy chcą rozwijać swoje gospodarstwo, będą mogli starać się o dofinasowanie. Kwota jest niebagatelna – to 150 tys. zł. Agencja Restrukturyzacji
i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski przez najbliższe dwa miesiące –
do 1 sierpnia 2020 r.

 

1 czerwca 2020
Czytaj więcej o: Młody rolnik 2020 – dla kogo 150 tys. zł wsparcia?