Jesteś tutaj: Start / Aktualności / Samorządowe

Samorządowe

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Jednogłośne absolutorium dla Burmistrza!

Jednogłośne absolutorium dla Burmistrza!

Absolutorium

   Po zapoznaniu się z raportem o stanie gminy oraz rozpatrzeniu sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania przez burmistrza budżetu za rok 2019 Rada Miejska w Człopie na sesji w dniu 30 czerwca przystąpiła do głosowania nad votum zaufania i absolutorium dla Burmistrza Miasta i Gminy Człopa Jerzego Bekkera.

1 lipca 2020
Czytaj więcej o: Jednogłośne absolutorium dla Burmistrza!
Przejdź do - Ulica Brzozowa gotowa

Ulica Brzozowa gotowa

Fundusz dróg samorządowych

Brzozowa

   Prace związane z realizacją inwestycji pod nazwą „Budowa ul. Brzozowej w Człopie” dobiegły końca. Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, a przez to wzrost komfortu uczestników ruchu oraz estetyki miejscowości były głównymi celami wykonywanych prac i zostały osiągnięte.

 

19 czerwca 2020
Czytaj więcej o: Ulica Brzozowa gotowa

Grant Sołecki 2020 dla Trzebina

Granty sołeckie

   Podczas sesji Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego podjęto uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej gminom - laureatom konkursu „Granty Sołeckie 2020”. Wśród zwycięzców znalazło się sołectwo Trzebin.

4 czerwca 2020
Czytaj więcej o: Grant Sołecki 2020 dla Trzebina

Młody rolnik 2020 – dla kogo 150 tys. zł wsparcia?

ARiMR logo

   Już od najbliższej środy, 3 czerwca, rusza nabór wniosków o premie dla młodych rolników, którzy samodzielnie prowadzą gospodarstwo. Mogą oni otrzymać 150 tys. zł wsparcia. ARiMR będzie przyjmować wnioski do 1 sierpnia. W ubiegłym roku młodzi rolnicy złożyli ich ponad 7 tys.

   Od 3 czerwca młodzi rolnicy, którzy chcą rozwijać swoje gospodarstwo, będą mogli starać się o dofinasowanie. Kwota jest niebagatelna – to 150 tys. zł. Agencja Restrukturyzacji
i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski przez najbliższe dwa miesiące –
do 1 sierpnia 2020 r.

 

1 czerwca 2020
Czytaj więcej o: Młody rolnik 2020 – dla kogo 150 tys. zł wsparcia?

STADION MIEJSKI PONOWNIE Z DOTACJĄ

Stadion

    Sejmik Województwa zachodniopomorskiego podjął uchwałę rozstrzygająca konkurs w sprawie udzielenia pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego z obszaru województwa zachodniopomorskiego z przeznaczeniem na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej w 2020 r.. Gmina Człopa otrzymała wsparcie finansowe na kolejne prace modernizacyjne Stadionu Miejskiego.

5 czerwca 2020
Czytaj więcej o: STADION MIEJSKI PONOWNIE Z DOTACJĄ